Results from WDC AL Open World Championships 2018 - Fred Astaire Cup U16 Junior Ballroom 9. prosince 2018
Podívejte se, jak advertise your product s námi

WDC AL Open World Championships 2018
Francie - Paris 6. prosince 2018

Fred Astaire Cup U16 Junior Ballroom 9. prosince 2018

Finále

1  Ivan Ivanyk & Aleksandra Proshina Ukrajina
2  Ivan Pravatorov & Alina Osipova Rusko
3  Bogdan Yaremenko & Valeriya Derkach Ukrajina
4  Mark Chilcote & Ilinca Badic Anglie
5  Ivan Sahanenko & Sofiya Serokurova Ukrajina
6  Oleg Chernyshev & Veronika Gireyko Rusko
Nelíbí se vám reklamy?   Staňte se členem!

Semifinále

7  Ryan Bendall & Alana Salter Anglie
8  Yurij Belov & Ekaterina Sinenko Ukrajina
9  Maxim Berezkin & Margarita Karpechenko Rusko
9  Dmitro Lanin & Oleksandra Somkina Ukrajina
9  Vladislav Lisenko & Olga Banashko Ukrajina
12  Roman Shchechka & Zlata Rozhkova Ukrajina

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Čtvrtfinále

13  Oleg Tereschenko & Valeriya Bibyk Ukrajina
14  Egor Volkov & Anna Panova Rusko
15  Egor Postolatij & Bozhena Turchina Ukrajina
16  Korey Andrews & Madison Ingoldsby Anglie
16  Matviy Korsunkiy & Sophia Kouznetsov USA
16  Maxim Morris & Olivia King Anglie
19  Fannar Kvaran & Fanny Helga Thorarinsdottir Island
20  Vladislav Kondakov & Darya Sinelnikova Ukrajina
21  Zahar Medunitsa & Katerina Gordienko Ukrajina
22  Maksimilian Bonichi & Yana Dolbich Rusko
23  Vladislav Avramenko & Anastasiya Tkachuk Ukrajina
24  Georgiy Alekseev & Kseniya Seravkina Rusko

2. kolo (top 37)

25  Denis Pshono & Darya Zhalo Ukrajina
26  Daniil Udovenko & Amina Rashevskaya Ukrajina
27  Maxim Nikolsky & Daria Borisova Rusko
28  Vadim Kondakov & Darya Onufrej Ukrajina
29  Kirill Alekseev & Mariya Prohorova Rusko
30  Eric Kashkevych & Anna Bogutsky USA
30  Adam Parry & Lauren King Anglie
30  Wang Fu Tong & Yuhan Shen Čína
30  Matthew Zoladkiewicz & Elizabete Grigalinovica-Leja USA
34  Finnur Hugi Finnsson & Asta Maria Armesto Nuevo Island
34  Maxim Sautkin & Maria Kiryanova Rusko
36  Le Xing & Jiaying Li Čína
37  Mark Lund Thomsen & Charlotte Silke Bondo Dánsko

1. kolo (top 44)

38  Hinrik Óli Gunnarsson & Elisabet Tinna Haraldsdottir Island
38  Lauritz Thoresen & Emily Ranford Anglie
40  Ivan Coric & Elisabet Alda Georgsdottir Island
41  Timofej Balashov & Margarita Pavlova Rusko
42  Daniel Shtern & Anna Markman USA
43  Angelo Stagno & Alice Li Causi Řecko
44  Curtley Klassen & Kisha Brown Jihoafrická republika
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}